Ρεάλ Μαδρίτης – Έιμπαρ 3-1: Στο ρελαντί η “Βασίλισσα”

Χωρίς να πιάσει ιδιαίτερα καλή απόδοση η Ρεάλ Μαδρίτης, ενδεικτικό ότι η Έιμπαρ τελείωσε το ματς με περισσότερες τελικές προσπάθειες, πήρε μια άνετη νίκη με 3-1 για την 28η αγωνιστική της La Liga.

Ο αγώνας, που για πρώτη φορά στην ιστορία της έγινε στο προπονητικό της κέντρο “Ντι Στέφανο”, ουσιαστικά κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο όταν η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε να προηγείται με 3-0.

Το σκορ για την ομάδα του Ζιντάν άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Κρόος ενώ οι “Μερένχες” διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 30′ με τον αρχηγό τους Σέρχιο Ράμος , ύστερα από ασίστ του Αζάρ. Το κερασάκι στην τούρτα στο πρώτο ημίχρονο έβαλε ο Μαρσέλο στο 37’ με δυνατό σουτ για το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι που αδικούνται από το τελικό σκορ συνέχισαν να κάνουν ευκαιρίες  με τον Κουρτουά να λέει όχι στο 57’ σε σουτ του Εντού ενώ ένα λεπτό μετά είχαν και δοκάρι με τον Ένριχ. Εν τέλει μείωσαν με τον Μπίγας όταν μετά από σουτ του Ντε Μπλάσις η μπάλα βρήκε στην πλάτη του και κατέληξε στα δίχτυα.

Το 3-1 ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης μεταξύ Ρεάλ Μαδρίτης και Έιμπαρ.

Οι φιλοξενούμενοι είναι στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού ενώ η Ρεάλ παρέμεινε στο -2 από τη Μπάρτσελόνα και την κορυφή της La liga.

Για τη βαθμολογία της La Liga μετά την ολοκλήρωση της 28ης αγωνιστικής, πατήστε εδώ.

Δείτε αναλυτικά όλα τα παιχνίδια που προσφέρει στο ποδόσφαιρο η Stoiximan, και απολαύστε υπεύθυνα την επιστροφή στην αγωνιστική δράση!