Μουντιάλ Κατάρ: Αναλυτικό πρόγραμμα και ποιοι θα περιγράψουν

Από 20 Νοεμβρίου έως και 18 Δεκεμβρίου, όλοι οι άσοι του ποδοσφαίρου θα παίζουν μπάλα αποκλειστικά σε ΑΝΤ1 και ΑΝΤ1+.

Το ραντεβού με τη «στρογγυλή θεά» πλησιάζει. Σε λίγες μέρες όλος ο πλανήτης θα κινείται στον ρυθμό του Παγκόσμιου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2022 και η ομάδα του ΑΝΤ1 και του ΑΝΤ1+ παίρνει θέση σε Κατάρ, αλλά και στα στούντιο της Αθήνας για να περιγράψει και να σχολιάσει όλους τους αγώνες του κορυφαίου ποδοσφαιρικού γεγονότος που θα καθηλώσει δισεκατομμύρια φιλάθλους σε όλο τον κόσμο.

Από την Κυριακή 20 Νοεμβρίου και για έναν ολόκληρο μήνα θα παίζουν μπάλα σε ΑΝΤ1 και ΑΝΤ1+ οι Στέλιος Γιαννακόπουλος, Αλέξης Σπυρόπουλος, Σωτήρης Κωσταβάρας, Στέφανος Αβραμίδης, Μιχάλης Τσόχος, Κώστας Ψάρρας, Γιώργος Τριανταφυλλίδης, Δημοσθένης Γεωργακόπουλος και Μανώλης Μανής.

Αναλυτικά οι περιγραφές των αγώνων της Φάσης των Ομίλων:

 

20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΚΑΤΑΡ – ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ (18:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΑΓΓΛΙΑ – ΙΡΑΝ (15:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΣΕΝΕΓΑΛΗ – OΛΛΑΝΔΙΑ (18:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

 

H.Π.Α. – ΟΥΑΛΙΑ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – Σ. ΑΡΑΒΙΑ (12:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΔΑΝΙΑ – ΤΥΝΗΣΙΑ (15:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΚΩΣΤΑΣ ΨΑΡΡΑΣ – ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ

 

ΜΕΞΙΚΟ – ΠΟΛΩΝΙΑ (18:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

 

ΓΑΛΛΙΑ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


 23 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΜΑΡΟΚΟ – ΚΡΟΑΤΙΑ (12:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ – ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ

 

ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ (15:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΚΩΣΤΑΣ ΨΑΡΡΑΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΙΣΠΑΝΙΑ – ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (18:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ – ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ

 

ΒΕΛΓΙΟ – ΚΑΝΑΔΑΣ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


24 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΕΛΒΕΤΙΑ – ΚΑΜΕΡΟΥΝ (12:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΚΩΣΤΑΣ ΨΑΡΡΑΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

 

ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ – Ν. ΚΟΡΕΑ (15:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ

 

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΓΚΑΝΑ (18:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ – ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ

 

ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΟΥΑΛΙΑ – ΙΡΑΝ (12:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΚΑΤΑΡ – ΣΕΝΕΓΑΛΗ (15:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ – ΚΩΣΤΑΣ ΨΑΡΡΑΣ

 

OΛΛΑΝΔΙΑ – ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ (18:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

 

ΑΓΓΛΙΑ – H.Π.Α. (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


 26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΤΥΝΗΣΙΑ – ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (12:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ – ΚΩΣΤΑΣ ΨΑΡΡΑΣ

 

ΠΟΛΩΝΙΑ – Σ. ΑΡΑΒΙΑ (15:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ – ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ

 

ΓΑΛΛΙΑ – ΔΑΝΙΑ (18:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΜΕΞΙΚΟ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


27 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΙΑΠΩΝΙΑ – ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (12:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΒΕΛΓΙΟ – ΜΑΡΟΚΟ (15:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

 

ΚΡΟΑΤΙΑ – ΚΑΝΑΔΑΣ (18:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

 

ΙΣΠΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


28 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΣΕΡΒΙΑ (12:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ

 

Ν. ΚΟΡΕΑ – ΓΚΑΝΑ (15:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

 

ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΕΛΒΕΤΙΑ (18:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

 

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ – ΣΕΝΕΓΑΛΗ (17:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΚΩΣΤΑΣ ΨΑΡΡΑΣΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ

 

OΛΛΑΝΔΙΑ – ΚΑΤΑΡ (17:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

 

ΟΥΑΛΙΑ – ΑΓΓΛΙΑ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΙΡΑΝ – H.Π.Α. (21:00)  ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ


30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΔΑΝΙΑ (17:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ

 

ΤΥΝΗΣΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (17:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

 

ΠΟΛΩΝΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

Σ. ΑΡΑΒΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (21:00)  ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ

Μουντιάλ Κατάρ: Αναλυτικό πρόγραμμα και ποιοι θα περιγράψουν


1η ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΚΡΟΑΤΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ (17:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

 

ΚΑΝΑΔΑΣ – ΜΑΡΟΚΟ (17:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ – ΚΩΣΤΑΣ ΨΑΡΡΑΣ

 

ΙΑΠΩΝΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (21:00)  ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΧΟΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

 

ΓΚΑΝΑ – ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (17:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΩΣΤΑΒΑΡΑΣ

 

Ν. ΚΟΡΕΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (17:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΣΕΡΒΙΑ – ΕΛΒΕΤΙΑ (21:00) ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ – ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΑΝΗΣ

 

ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (21:00) ANT1/ ANT1+

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: ΑΛΕΞΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ: ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ


Δείτε επίσης:

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ